Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 LUTEGO

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 17 LUTEGO

FESIERADZW Sieradzkiem trwają ferie zimowe. I raczej nie ma szans, aby były śnieżne. Trochę nawet z wiosenną pogodą. Do tego na czwartek 17 bm. aura zapowiada się dynamicznie i niebezpiecznie. Na termometrach zobaczymy od 7 st. do nawet 9 stopni Celsjusza. Synoptycy prognozują porywisty wiatr, który miejscami może rozpędzać się od 80 do ponad 100 kilometrów na godzinę! W związku z prognozowanym przez synoptyków silnym wiatrem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało już Alert o następującej treści: "Uwaga! 17.02 silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz". Zatem uważajmy na siebie. Co zaplanowano w najbliższych dniach w regionie? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

RUDNIKI

- 17 - 28 lutego. "Drgania" – pod takim tytułem prezentowana jest w Galerii Ośrodka Kultury w Rudnikach wystawa fotograficzna autorstwa Agnieszki Karlak-Bartkowksiej, praszkowskiej fotograficzki. To dziesięć autoportretów, które powstały jako praca dyplomowa artystki – absolwentki Warszawskiej Szkoły Fotografii.

KONOPNICA

- 21 - 25 lutego. Gry, zabawy, wyjazdy i warsztaty kulinarne, to tylko niektóre z propozycji na ferie zimowe, które przygotowały Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Konopnicy. Zajęcia feryjne w tej gminie rozpoczynają się 21 lutego i potrwają przez tydzień. Szczegóły na plakacie.

PAJĘCZNO

- 17- 27 lutego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pajęcznie, Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie, Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Pajęczno oraz Urząd Miejski w Pajęcznie wspólnie przygotowały program na ferie zimowe 2022. Szczegóły imprez w pierwszym tygodniu ferii przedstawiamy na zamieszczonym poniżej plakacie.

UNIEJÓW

17 - 27 lutego. Ferie z Termami Uniejów. Propozycje dostępne są na: --> https://www.termyuniejow.pl/blog/uniejow-idealnym-kierunkiem-na-odpoczynek-i-aktywnosc-w-zimowe-ferie

BŁASZKI

18 i 25 lutego. Zajęcia z Hatha Jogi o godz.18 w sali w Centrum Kultury w Błaszkach. Wstęp bezpłatny.

WIERUSZÓW

- od 17 lutego. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 17 - 28 lutego, Hol Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Wystawa „Twórczość-Terapia-Sukces”.

- 24 lutego. Wieruszowski Dom Kultury. Występ KABARETU MŁODYCH PANÓW. Godz. 17.30 i 20.30. Bilety w cenie 85 zł.

ZDUŃSKA WOLA

- od 17 lutego, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 17 - 28 lutego, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wystawę kolaży Magdy Kubiak. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14607-kolae-magdy-kubiak-w-zduskowolskiej-bibliotece

- 17 lutego - 31 marca. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, Kawiarnia Literacka wystawa twórczości Natalii Lider.

- 17 lutego - 10 marca. Ratusz. Wystawa twórczości Ryszarda Wielowiejskiego. - 17 lutego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej Zduńskiej Woli, serdecznie zaprasza na wykład dr Wojtkowskiej „ Żywność sprzyjająca dobrym bakteriom”. Wykład odbędzie się o godz. 17 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli. Został zorganizowany przez Zduńskowolską Radę Seniorów i Prezydenta Miasta Zduńska Wola. Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- 17 lutego. Godz. 17. Ciekawe eksponaty ze zbiorów Koła ,,Kolejarz” pojawią się w filii MDK. Koło „Kolejarz” powstało w 1949 roku, a od 1950 roku weszło również w struktury Polskiego Związku Wędkarskiego. – Misją wędkarzy jest przywoływanie pamięci o organizatorach Koła. Wzmacnianie aktywności członków w działalność sportowo-wędkarską, popularyzacja wędkarstwa wśród młodzieży oraz wzmacnianie etyki i dyscypliny wędkarskiej nad wodami – podkreśla Joanna Sychniak-Paterek, zastępca dyrektora MDK. Będzie to wernisaż wystawy ,, Wędkarska pasja”. Wystawę będzie można odwiedzać w Galerii Pasji, znajdującej się w filii MDK na os. Karsznice, do 16 marca (ul. 1 Maja 5/7 – wejście od ul. Okrzei).

- 18 lutego o godzinie 19 w sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26. KONCERT duetu: Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski. Bilety w cenie 70 zł.

- 23 lutego. O godzinie 17 w salce parafialnej przy ul. Juliusza Sylli 1 w Zduńskiej Woli Karsznicach - zajęcia szachowe. Fundacja Dzielnia zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Lech Sopur, mistrz Polski w szachach, instruktor szachowy.

SIERADZ

- od 17 lutego, kino, Teatr Miejski. Repertuar dostępny na: --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 17 -25 lutego, Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Wystawa Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk "Walka sztuki z pandemią".

- 19 I 26 lutego, Powiatowa Biblioteka Publiczna, Godz. 10. Zabawy z nowoczesnymi planszówkami. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/zapraszamy-na-nowoczesne-planszowki,n2955.html

- 17 - 27 lutego. Ferie z Sieradzkim Centrum Kultury. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14624-propozycje-na-ferie-zimowe-w-regionie-sieradzkim

- 17 - 26 lutego. Ferie ze Spółdzielczym Domem Kultury. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14624-propozycje-na-ferie-zimowe-w-regionie-sieradzkim

- 17 - 24 lutego. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na feryjne warsztaty i wykład dla dzieci ze szkół podstawowych w dniach: 17 lutego – warsztaty z robienia szmacianych lalek “Szmacianki – motanki”; 22 lutego – warsztaty z tkactwa “Sieradzka tkanina ludowa”; 24 lutego – prelekcja z pokazem zdjęć i zabytków “Wytwarzanie narzędzi w epoce kamienia”. Zajęcia będą trwały od 10.00 do 11.30.

- 17 luty - 10 kwietnia. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza na wystawy zaprojektowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi: - Zagłada Żydów europejskich. To bezprecedensowe wydarzenie w historii, którego ofiarą padło prawie 6 mln europejskich Żydów. Jej początek związany jest ze zdobyciem władzy w Rzeszy niemieckiej przez Narodowosocjalistyczną Niemiecką Partię Robotników, od początku realizującą program polityczny oparty na rasizmie. Proces Zagłady przebiegał czterema etapami, z których pierwsze dwa naziści wprowadzili w Niemczech jeszcze przed wybuchem wojny: zdefiniowanie obcego i pozbawienie go praw. Kolejne dwa – odizolowanie w gettach i mordowanie Niemcy i ich kolaboranci realizowali stopniowo wraz z toczonymi działaniami wojennymi w Europie. Bezprecedensowość Holokaustu jako nowoczesnego ludobójstwa polegała na wprzęgnięciu całego aparatu państwowego w jego realizację, zaangażowaniu nauki w proces mordowania (medycyna, inżynieria, chemia, statystyka) oraz wykorzystaniu materiału ludzkiego do produkcji przemysłowej. Zagładę przeżył co trzeci europejski Żyd. Autor wystawy: Magdalena Zapolska-Downar - Zbrodnia nieukarana – łagry sowieckie. Już w okresie wojny domowej w Rosji, bolszewicy umieszczali swoich przeciwników w obozach koncentracyjnych (z ros. koncłagry), aby chronić republikę rad przed jej „klasowymi wrogami”. Wiele z nich było obozami śmierci, w których mordowano więźniów politycznych. W 1930 r. powołano Główny Zarząd Obozów (GUŁag), który od 1934 r. podlegał NKWD – Ludowemu Komisariatowi Spraw Wewnętrznych. Liczne sowieckie zakłady penitencjarne znalazły się pod jednym zarządem. GUŁag stał się nie tylko narzędziem terroru, ale także istotnym elementem rozwoju gospodarczego. Więźniowie bowiem stanowili tanią siłę roboczą sowieckiej gospodarki. Łagry funkcjonowały także w czasie II wojny światowej, a jej koniec nie przyczynił się do ich zlikwidowania – wręcz przeciwnie – przyniósł apogeum potęgi sowieckiego imperium obozowego. Liczebność więźniów na przełomie lat 40. i 50. wzrosła do nienotowanej dotąd liczby 2,5 mln. Po śmierci Stalina w 1953 r. stabilność GUŁagu została zachwiana, a rozwiązano go 20 stycznia 1960 r. W rzeczywistości część z obozów funkcjonowała nadal. Przetrzymywano w nich m.in. dysydentów i obrońców praw człowieka. Dopiero Michaił Gorbaczow w 1986 r. podjął decyzję o ułaskawieniu więźniów politycznych w ZSSR. Autor wystawy: dr Aleksandra Rybińska-Bielecka.

- 17 - 27 lutego. Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na zajęcia feryjne. W godz. 11 - 13.30. Zaplanowano zabawy z książką i bez książki. Będą nowoczesne gry planszowe, warsztaty, bajki, zajęcia plastyczne, spotkania teatralne w małej formie, quiz z nagrodami i niespodzianki.

- 17 i 21 lutego. Powiatowa Biblioteka Publiczna. NAUKA UCZENIA SIĘ. Nie wiesz jak się uczyć? Nauczymy Cię! Wszystkie dzieci i młodzież zaprasza w czwartek 17 lutego (w wieku 10-13 lat) i poniedziałek 21 lutego (13-16lat) do biblioteki. Zapisy pod numerami 512 096 257 oraz 43 822 36 70. Prowadzący - Zastęp Cyklonado DH "Huragan".

- 18 lutego. MOSiR Sieradz. Turniej Tenisa Stołowego rozegrany zostanie w hali sportowej przy ul. Sportowej 1 początek godz. 10; Zimowe warsztaty dla dzieci prowadzone w hali sportowej przy ul. Łokietka 55. Gry, zabawy i doświadczenia. (godz.11.00-13.00).

- 18 lutego, sto trzydzieste szóste spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta” – Janusz Tracz, Krzysztof Jarzyna, Siara oraz inni bossowie i źli polskich filmów. Spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej ONLINE

- 21 lutego. MOSiR Sieradz. Zimowe warsztaty prowadzone w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.11.00-13.00); Zabawy dla najmłodszych w sali zabaw „Bajkowa Kraina” przy ul. Oksińskiego (od godz. 16.00 do 18.00) – limit wejść 25 osób. Zapisy pod nr tel: 43 822-38-82; Zimowa Akademia Karate – ćwiczenia i zabawy ogólnorozwojowe z elementami karate i kultury japońskiej prowadzone w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.18.00-19.00).

- 22 lutego. MOSiR Sieradz zaprasza na zajęcia taneczne prowadzone w dwóch grupach wiekowych od 7 do 9 lat i od 10 do 15 lat w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.10.00 do godz. 12.00); Zajęcia lekkoatletyczne prowadzone w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.12.00-13.30); Zabawy dla najmłodszych w sali zabaw „Bajkowa Kraina” przy ul. Oksińskiego (od godz. 16.00 do 18.00) – limit wejść 25 osób. Zapisy pod nr tel: 43 822-38-82.

- 23 lutego. MOSiR Sieradz proponuje. Akrobatyka Sportowa prowadzona w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.11.00-13.00); Zimowe warsztaty prowadzone w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.13.00-15.00) - Zimowa Akademia Karate – ćwiczenia i zabawy ogólnorozwojowe z elementami karate i kultury japońskiej prowadzone w hali sportowej przy ul. Łokietka 55 (godz.18.00-19.00). Więcej propozycji sieradzkiego MOSiR-u na: --> https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14602-ferie-z-mosir-w-sieradzu

WIELUŃ

- od 17 lutego, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 18 lutego - 31 marca. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa "Rycerz, szlachcic, ziemianin... Podobieństwa i różnice."

- 17 - 28 lutego. Miejska Biblioteka Publiczna, wystawa prac "Kredką malowane" Anny Nykiel.

- od 17 lutego. Wieluński Dom Kultury przygotował bogaty program zajęć na nadchodzące ferie. Warsztaty artystyczne i wycieczki odbędą się na Dworcu Kulturalnym Wieluń – Dąbrowa, natomiast w głównym budynku WDK-u przy ulicy Krakowskie Przedmieście 5 będzie przygotowany ESCAPE ROOM.- Zapraszamy na warsztaty z podstaw ceramiki, warsztaty szycia na maszynie. Zapraszamy na eksperymenty naukowe. Dodatkowo będą elementy survivalu. Myślę, że takie zajęcia w terenie będą ciekawe – mówi rozgłośni Radio Ziemi Wieluńskiej Elżbieta Kalińska, dyrektorka placówki. – Dodatkowo nauka kreatywnej fotografii smartfonem, no i oczywiście zajęcia ruchowe, taneczne, sportowe. Będziemy zwiedzać również Dąbrowę, bo w obliczu pandemii nie chcemy wypożyczać autokaru, ale chcemy, aby dzieci dłużej przebywały na świeżym powietrzu. Będą wycieczki do wieży ciśnień i do wielu ciekawych miejsc, których w Dąbrowie nie brakuje. Myślę, że taką największą atrakcją będzie w poniedziałek 21 lutego i we wtorek 22 lutego ESCAPE ROOM. Będzie on przygotowany w Wieluńskim Domu Kultury. Jest to duża impreza wymagająca dużo pracy i przygotowań. Przyjeżdżają specjaliści. Program oferty feryjnej znajdziecie na stronie internetowej Wieluńskiego Domu Kultury.

- od 17 lutego. Hala Sportowa Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełni się w ferie dmuchańcami, z których za darmo będą mogły korzystać dzieci z gminy Wieluń. - Dzieci i młodzież z gminy Wieluń będą mogły za symboliczną złotówkę skorzystać z lodowiska i z basenu krytego. Do tego pamiętaliśmy również o tym, aby była przygotowana atrakcyjna oferta w naszym Kino-Teatrze Syrena, gdzie filmy wyświetlane będą w godzinach dopołudniowych. Od poniedziałku do piątku bilety dla dzieci i młodzieży z gminy Wieluń będą po jedyne 6 złotych. Naszą tradycją są również dmuchańce w hali WOSiR, to oferta dla najmłodszych dzieci. 19, 20 i 21 lutego dzieciaki z tej atrakcji będą mogły skorzystać za darmo - zapowiada na antenie RZW wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka - Fiuk.

- 18 lutego. Wieluński Dom Kultury zaprasza dzieci do Dworca Kulturalnego Wieluń-Dąbrowa, przy ulicy Kolejowej 8, na warsztaty m.in. z ceramiki, malarstwa, szycia na maszynie. W wieku 7-9 lat w godz. 10-12, a w wieku 10-14 lat w godz. 13-15. Szczegóły na plakacie.

- 20 lutego. Wieluński Dom Kultury zaprasza do Dworca Kulturalnego Wieluń-Dąbrowa, przy ulicy Kolejowej 8, godz. 18. Koncert zespołu Piramidy, który od wielu lat interpretuje utwory Bułata Okudżawy. Wejściówki do odbioru w WDK.

- 21 i 22 lutego. Wieluński Dom Kultury zaprasza do Escape Room’u! W godz. 10-19. Wejście 10 zł od osoby (maksymalnie może wejść grupa 6 osobowa). Zapisy na konkretną godzinę pod numerem telefonu 43 843 86 40.

ŁASK

- od 17 lutego, Łaski Dom Kultury. Czynna jest kostiumeria. Wtorki, środy, czwartki, w godz. 14 – 16. Bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za Kostiumerię teatralną ŁDK – 667 466 314.

- od 17 lutego. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 19 lutego. Łaski Dom Kultury, godz. 19. Stand-up Wojciech Kamiński i Michał "MINI" Zenker. Bilety w cenie 40 zł. Szczegóły na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/stand-up-wojtek-kaminski-michal-mimi-zenkner/

- 25 lutego. Łaski Dom Kultury, Galeria z Fortepianem, godz. 19 - MODELOVE ( https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/modelove/). Zaprezentują się kolekcjonerzy modeli samochodów z regionu łaskiego i zduńskowolskiego. Stąd pomysł na nazwę wydarzenia – MODELOVE – od kolekcjonerów, dla kolekcjonerów i miłośników motoryzacji. Modele udostępnią: Paweł Bobrowicz – Założyciel Klubu BMW Zduńska Wola | modele w skali: 1:43 do 1:18; Wojciech Gotwald | modele w skali 1:87; Artur Wdowiak | modele w skali 1:43 (Artur przygotuje od wystawy również modele LEGO), Wacław Oleszczak | modele w skali 1:8.

KaMi S

Inne propozycje na ferie znajdziecie także na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14624-propozycje-na-ferie-zimowe-w-regionie-sieradzkim

 

FERIESIERADZ

22WYSTAWA

ferieWIERUSZOW

20OKUDZAWA

FERIIERADZ

24EZD

17KARSZNCE

19wielun

2SROCZYNSKA

ferieBUCZEK

FERIEWIELUN

feriePAJECZNO

10wysatwy

ferieZDWOLA

 

18SAGITTA

20EZD

FERIWIELUN

KINOLASK

31WYSTAWA

17IKUBATOR

PTTK2022

18waglewski

FERWIELUN

11WIELOWIEJSKI

FERIPIETERKO

21UCZENIA

24PANOW

18feriei

31RATUSZ

25FERIE

22wielun

FERSIERADZ

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u