Strona główna Artykuły Aktualności Działacze GKS Burzenin zachowali się skandalicznie podczas spotkania z MKS Zduńska Wola. Burzenin przegrał, a im puściły nerwy!

DSC04807W niedzielę 20 października rozgrano 13. kolejkę w A klasie. MKS Zduńska Wola podejmował GKS Burzenin. Mecz można zaliczyć do niezbyt ciekawych i niezbyt emocjonujących dla kibiców.

W pierwszej połowie goście wręcz zamurowali swoje pole karne i tylko od czasu do czasu próbowali kontratakować, więc bramkarze obu zespołów praktycznie nie mieli nic do roboty. Druga połowa należała do gospodarzy, ale atakiem pozycyjnym stwarzali oni mało sytuacji podbramkowych. Goście z kolei nadal sporadycznie kontratakowali. Kiedy kibice myśleli, że spotkanie zakończy się remisem, decydująca okazała się 92 minut doliczonego czasu gry. Zawodnik MKS został sfaulowany na własnej połowie, więc nadarzyła się okazja do ostatniej akcji meczu. Kapitan gospodarzy, Mateusz Witczak wrzucił piłkę w pole karne gości, a tam już na nią czekał Marcin Piotrowski, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza i ustalił wynik meczu na 1:0.

Należy podkreślić, że całe spotkanie było rozgrywane fair play. Jednak nie uszło uwadze kibiców zachowanie działaczy GKS Burzenin po meczu wobec sędziów. Można je wręcz nazwać skandalicznym i jak relacjonuje dla siwie.tv Lech Kulma, obserwator tego spotkania, liczy, że sędzia główny opisze to w protokole pomeczowym.

Po 13. kolejce w grupie II sieradzkiej klasy A prowadzi Victoria Szadek z 35 punktami. MKS Zduńska Wola jest czwarty (31 pkt., bramki: 38:10), zaś GKS Burzenin - trzynasty z 11 punktami (bramki:18:43).

MKS Zduńska Wola - GKS Burzenin 1:0 (0:0)

Strzelec bramki - Marcin Piotrowski, 92 min.

MKS: Cezary Kubiś - Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Bartosz Krymarys, Dawid Ciesielski, Mateusz Marczewski, Dominik Błasiak, Mariusz Juszczak, Michał Pietrzykowski, Łukasz Rakowski, Radomir Kaniewski, Tomasz Ziólkowski, Damian Dyoniziak,Tomasz Wolski, Wojciech Sopur.

GKS Burzenin: Bartek Wlazły - Michał Sobczak, Bartek Jeziorski, Łukasz Lewicki, Przemysław Graczykowski, Filip Zielonka, Grzegorz Palma, Bartłomiej Kaczmarek, Kamil Ławniczak, Mateusz Klimczak, Radosław Kopka,Tomasz Kopka, Michał Ludwicki.

Tekst i fot.: Lech Kulma